Ogólnopolska Rodzina Szkół
im. Jana Pawła II

Podlasie24
Regionalny Portal Informacyjny
podlasie24.pl

 Historia

2019-2020   |    2018-2019   |    2017-2018   |    2016-2017   |    2015-2016   |    2014-2015   |    2013-2014   |    2012-2013   |    2011-2012   |    2010-2011   |    2009-2010   |    2008-2009   |    2007-2008   |   

Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawał II

My Jana Pawła, uczniowie
Słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać
Pomagać ludziom i wciąż pamiętać ...


dokument w formacie pdf ==>/pobierz/

2012-2013

   ZAPRASZAMY
na
III Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci Pierwszokomunijnych Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia i Matki Jedności Kodeń, 4 czerwca 2013 r.

Więcej informacji w załączniku ==>/pobierz/

 

   V Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

  V Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II odbył się 8 maja 2013 r. w Zespole Szkół w Zbuczynie, w powiecie siedleckim. Na uroczystość przybyło 28 reprezentacji placówek oświatowych noszących imię tego Wielkiego Polaka. Gości: 228 uczniów, w tym studentów, wraz z 58 opiekunami przywitała pani dyrektor Jolanta Szcząchor.
  W pierwszej części spotkania zgromadzeni obejrzeli program artystyczny o znaczącym tytule: - Nie lękajcie się! - , w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Zbuczynie. Młodzież w sugestywny sposób pokazała niepokoje współczesnego świata, dotykające szczególnie młode pokolenie, oraz receptę na godne życie, którą można znaleźć w bogatej nauce i twórczości patrona. Okazało się, że w świetle słów Papieża Jana Pawła II także trudny dla młodych temat przemijania daje się „oswoić” i może być okazją do głębokiej refleksji i wzruszeń. Miały miejsce również okolicznościowe przemówienia, które wygłosili m.in. Poseł Krzysztof Borkowski, Małgorzata Szostek - Przewodnicząca Społecznej Rady Rodziny Szkół im. bł. Jana Pawła II, Tomasz Hapunowicz - Wójt Gminy Zbuczyn oraz proboszcz ks. Stanisław Chodźko.
  Następnie zebrani uroczyście przemaszerowali do kościoła parafialnego pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Towarzyszył im przybyły na tę uroczystość Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski. Przewodniczył on również mszy świętej. W homilii Ksiądz Biskup odniósł się do postaw i nauk głoszonych przez św. Stanisława i bł. Jana Pawła II i wskazał drogi, którymi winni iść nauczyciele, rodzice i młodzi, by we współczesny świecie nie dać się zwieść złudnej iluzji „sukcesu”.
  V Diecezjalny Zjazd Rodzin Szkół im. Jana Pawła II, połączony z odpustem parafialnym w Zbuczynie, zakończył piknik w parku parafialnym.
  Zarówno dla gospodarzy uroczystości, jak i dla gości, była to wyjątkowa okazja do odczucia ogromnej więzi, jaka łączy ich dzięki osobie bł. Jana Pawła II, a słowa Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego umocniły w przekonaniu, że w życiu należy, tak jak Patron naszych szkół, wybierać drogę prawdy i wiary.

Jolanta Szcząchor

 Zapraszamy do Galerii:     galeria 1           galeria 2

 

   Szkoła Podstawowa w Połoskach ma Patrona

24 kwietnia 2013 roku Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie nadania imienia Jana Pawła II i sztandaru Szkole Podstawowej w Połoskach. Skutkiem postanowienia była wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 22 października 2013r. .

dokument w formacie pdf ==>/ Więcej/

 Zapraszamy do Galerii:           galeria

 

   Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół
im. Jana Pawła II na Jasną Górę
11 PAŹDZIERNIKA 2012

    11 października byliśmy na Jasnej Górze, gdzie wraz z uczniami i nauczycielami z ponad 400 placówek noszących imię Jana Pawła II z całej Polski, uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej pielgrzymce. Był czas na modlitwę, zwiedzanie, zabawę, radosne spotkania. W gronie pielgrzymów byli przedstawiciele wielu szkół z naszej diecezji.

    Bardzo prosimy, podzielcie się swoimi przeżyciami, wrażeniami, wspomnieniami. Prześlijcie wypowiedzi i zdjęcia na adres: rodzinajp2.siedlce@op.pl a my umieścimy je na naszej stronie internetowej.

    A tymczasem kilka zdjęć z SP nr 11 w Siedlcach.

 

Diecezjalne spotkanie Społecznej Rady, dyrektorów oraz przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II w Mokobodach

    Diecezjalne spotkanie Społecznej Rady, dyrektorów oraz przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II odbyło się w poniedziałek, 8 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Mokobodach. Centralnym punktem spotkania była katecheza Biskupa Siedleckiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

    W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 24 placówek oświatowych noszących imię bł. Jana Pawła II z Diecezji Siedleckiej. W pierwszej części Małgorzata Szostek — dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach i przewodnicząca Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przedstawiła plan pracy w nowym roku szkolnym. W drugiej, Włodzimierz Drabarek — dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mokobodach przywitał Pasterza Diecezji Siedleckiej, a uczniowie zaprezentowali program słowno — muzyczny zainspirowany hasłem Dnia Papieskiego „Jan Paweł II — Papież Rodziny”.

    W katechezie do zgromadzonych Ksiądz Biskup mówił o właściwym przeżywaniu Roku Wiary. Nawiązywał do listu apostolskiego papieża Benedykta XVI „Porta Fidei”.

    Dojrzałym chrześcijaninem jest ten, kto ma w sobie Ducha Jezusa Chrystusa i dzięki wierze potrafi być w każdej życiowej sytuacji świadkiem ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana. Wiemy, że to zadanie przerasta nasze ludzkie możliwości i wymaga pomocy ze strony Pana Boga oraz gruntownego przygotowania, czyli inicjacji chrześcijańskiej — kontynuował Ksiądz Biskup.

    Po wysłuchaniu katechezy uczestnicy podzielili się własnymi refleksjami i zadawali pytania.

    Spotkanie odbyło się w dobrej, przyjaznej atmosferze. Zakończyło się wspólną agapą.

    Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi oraz nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie za wkład pracy, dbałość o właściwy przebieg spotkania, za życzliwość.

 

Redakcja:     Urszula Łastawiecka         Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021